OVIBRA nawiązuje do najlepszych tradycji sięgających końca XIX wieku

Lata 1886 – 1945

W 1886 roku  C. Loesch założył  w Opolu przy dzisiejszej ul. Kołłątaja (wtedy Oppeln) odlewnię żeliwa i fabrykę maszyn  o nazwie  „Oppelner Maschinenfabrik und Eisengiesserei von C. Loesch”.  W 1927 roku zakład otrzymał nową lokalizację przy ul. Niemodlińskiej, gdzie OVIBRA mieści się do dziś. Zakład produkował odlewy żeliwne oraz maszyny i urządzenia dla przemysłu cementowego, papierniczego oraz do transportu materiałów sypkich, a liczebność załogi wahała się w przedziale 40 – 150 pracowników

1945 – 2002

Gdy w 1945 roku miasto Opole wróciło na mapę Polski, firma została własnością Skarbu Państwa, od 1959 roku pod nową nazwą „Zakłady Mechaniczne Przemysłu Materiałów Ogniotrwałych Ofama w Opolu”. Firma w owym czasie prężnie się rozwijała, wybudowano nowe budynki, zainstalowano nowocześniejsze maszyny i urządzenia oraz wprowadzono nowy asortyment. W roku 1980 liczba pracowników wzrosła do 800, z czego 30 stanowili doświadczeni i wykwalifikowani inżynierowie. Zmiany rynku następujące po przełomie gospodarczym 1989/90 państwowe „Zakłady Mechaniczne Ofama” poważnie odczuły. Ostatecznie w 2002 roku zostały sprywatyzowane, co pozwoliło na kontynuację działalności i rozwój pod nową nazwą.

2002 – obecnie

Bazując na dziesiątkach lat doświadczenia zespołu konstruktorów i pracowników produkcyjnych przyjęliśmy strategię koncentrowania się na rozwijaniu, projektowaniu i produkowaniu nowoczesnych urządzeń wibracyjnych, przyjmując równocześnie odpowiednią nazwę firmy -”Ofama VIBRA Opole” Sp. z o. o.

Zespół doświadczonych pracowników dawnej Ofamy wsparty siłami nowych specjalistów powiększył zakres i jakość oferowanych przez Ovibrę urządzeń. Dostarczamy teraz kompletne rozwiązania i linie technologiczne. Wielu z naszych dawnych klientów ZM Ofama zaufało nam  ceniąc sobie wyjątkowo otwarty i przyjazny stosunek, jakość i niezawodność wykonania zleceń. Po latach niezawodnego działania wyprodukowanych przez nas urządzeń, decydują się na inwestycje w nowoczesne rozwiązania techniczne, które w znaczącym stopniu poprawiają wydajność procesów produkcyjnych w ich przedsiębiorstwach.

Kolejnym przełom w rozwoju dawnych ZM Ofama nastąpił w kwietniu 2012, gdy Ofama VIBRA Opole stała się członkiem KMC Global, silnej amerykańskiej grupy producentów maszyn. Nasi klienci i my otrzymujemy teraz potężne wsparcie produktowe, technologiczne i kapitałowe.  Równocześnie, skracamy przydługą nazwę naszej spółki zmieniając ją na „OVIBRA”.

W ramach naszej polskiej grupy OVIBRA współpracuje z HAPMAN Europe, oferującą niezawodne systemy zarządzania materiałami sypkimi, w tym uniwersalne Przenośniki Rurowe Łańcuchowe.

Produkty OVIBRA są projektowane na indywidualne zamówienia, dedykowane dla konkretnych odbiorców i sprawdzone w dziesiątkach, setkach czy tysiącach…

Zapraszamy do współpracy
Zarząd i Pracownicy