BEZWŁADNOŚCIOWE PODAJNIKI WIBRACYJNE KORYTOWE

Podajniki wibracyjne bezwładnościowe marki OVIBRA przeznaczone są do podawania i przenoszenia materiałów sypkich i kawałkowych. Podstawową zaletą maszyn tego typu ich prosta konstrukcja oraz możliwość ich stosowania do materiałów o drobnym, średnim i grubym uziarnieniu, nawet do 200mm.

Regulacja wydajności w tych podajnikach odbywa się poprzez zmianę położenia przeciwwag w wibratorach silnikowych. Ponadto, dla Podajników Wibracyjnych o wykonaniu specjalnym istnieje możliwość dodatkowej płynnej regulacji wydajności w zakresie +/- 20% poprzez przemiennik częstotliwości. Rynna urządzenia może być wyposażona w lekkie pokrywy lub w leje zasypowe. Podajniki mogą być również wykonane jako maszyny pyłoszczelne lub wyciszające. Rynna podajnika może być wykonana ze stali węglowej lub kwasoodpornej. Wydajność zależna od rodzaju materiału i wielkości podajnika.

BEZWŁADNOŚCIOWE PODAJNIKI WIBRACYJNE RUROWE

Dzięki zastosowaniu rury jako rynny, podajniki te charakteryzują się bardzo dużą szczelnością. Z uwagi na zamkniętą budowę i ograniczone możliwości czyszczenia rynny stosowane głównie dla materiałów drobnoziarnistych i nie klejących się. Rynna podajnika wykonana ze stali węglowej lub kwasoodpornej. Wydajność zależna od rodzaju materiału i wielkości podajnika. Podajniki Rurowe mogą być pokryte od wewnątrz warstwą teflonu (ETFE) w celu stosowania ich do przenoszenia materiałów które mają tendencję do przywierania.

BEZWŁADNOŚCIOWE PODAJNIKI WIBRACYJNE RUSZTOWE

Bezwładnościowe Podajniki Wibracyjne Rusztowe to typ podajników w których elementem służącym do podawania materiału są ruszty. Podajniki Rusztowe wykorzystuje się głównie dla materiałów o średnim i dużym uziarnieniu, świetnie sprawdzają się jako podajniki do kruszarek i do obróbki kamienia. Ruszt w tego typu podajnikach wykonywany jest w wersji stałej (spawany) lub aktywnej (prętowy). Dodatkowo zależnie od potrzeb klienta i przeznaczenia maszyny, ruszty wykonywane są jako płaskie lub kaskadowe. Materiałem stosowanym do produkcji rusztu, w zależności od potrzeb jest stal konstrukcyjna, trudnościeralna, lub w przypadku rusztów prętowych stal sprężynowa. Dzięki swojej budowie, Podajniki Rusztowe umożliwiają częściową separacje nadziarna. Ruszty aktywne wykonane w oprawie stalowej lub poliuretanowej. W podajnikach tego typu, dzięki zastosowaniu elektrowibratorów, osiągana jest duża wydajność przy stosunkowo niskim poborze mocy.