Oferujemy szeroki asortyment sprawdzonych i niezawodnych przenośników do transportu materiałów sypkich i kawałkowych o różnej charakterystyce: abrazyjnych, suchych, mokrych, pylących, gorących…

Zależnie od rodzaju materiału, wydajności oraz długości i konfiguracji trasy eksperci z OVIBRA pomogą dobrać najlepszy typ przenośnika dla twojej aplikacji. Najbardziej niezawodne i najmniej wymagające w zakresie obsługi, utrzymania i remontów są przenośniki wibracyjne. Wbrew często spotykanym obawom świetnie się nadają do transportu wysoce abrazyjnych materiałów. Również transport gorącego materiału (do 600°C) nie stanowi problemu. Nadają się do przenoszenia w poziomie +/- 10 deg.

Ale w niektórych sytuacjach lepiej jest stosować inne, konwencjonalne rozwiązania.

  • Przenośniki wibracyjne jednomasowe – z otwartym lub zamkniętym korytem, napędzane parą elektrowibratorów. Odległość transportu do 20m, a wydajność do 200 Mg/godz. Wymagają solidnego zakotwienia.
  • Przenośniki wibracyjne dwumasowe – rezonansowe. Od przenośników wibracyjnych jednomasowych różni je duża efektywność energetyczna dzięki pracy w rezonansie. Nie przenoszą drgań na podłoże – można je stosować bez obawy na wysokich konstrukcjach. Odległość transportu pojedynczej jednostki – do około 40m. Cechuje je wyższy koszt w porównaniu z przenośnikami wibracyjnymi jednomasowymi.
  • Przenośniki wibracyjne korbowe to tradycyjne rozwiązania z napędem przy pomocy zwykłego silnika elektrycznego i mimośrodu z wałem korbowym. Odpowiednio zakotwione zapewniają wiele lat cichej i bezawaryjnej pracy, transportując na odległości do 60m.
  • Przenośniki śrubowe (ślimakowe) do transportu poziomego lub skośnego materiałów na średnie odległości.
  • Przenośniki taśmowe płaskie / nieckowe. Z taśmą gładką do pracy w poziomie lub przy niewielkim wzniosie. Przy taśmach specjalnych są stosowane do transportu przy dużych nachyleniach, nawet w pionie.
  • Przenośniki Taśmowe Rurowe* – do transportu na większą odległość (nawet rzędu kilometra). W odróżnieniu od przenośników taśmowych nieckowych pozwalają na tworzenie łuków w 3D i chronią materiał przed środowiskiem i vice versa. Oferujemy je we współpracy z włoską firmą GFM w oparciu o technologię i taśmy Bridgestone.
  • Przenośniki łańcuchowe zgrzebłowe – oferujemy je zarówno w wersji otwartej jak i zamkniętej w postaci przenośników rurowych, w których specjalizuje się siostrzana spółka HAPMAN Europe. Te ostatnie pozwalają na dużą elastyczność w konfigurowaniu trasy przenośnika.