Zastosowanie

Przesiewacze wibracyjne OVIBRA typu VPI z bezpośrednio wzbudzanym sitem są maszynami zaprojektowanymi do wysokowydajnej pracy przy jednoczesnym wyjątkowo niskim poborze energii elektrycznej. Głównymi cechami wyróżniającymi te przesiewacze na tle maszyn o tradycyjnej budowie są ich trzy podstawowe zalety:

  1. Nieruchome rzeszoto – dzięki temu, że elementami, które przenoszą drgania na sito w tych maszynach są wzbudniki, a nie jak w przypadku przesiewaczy tradycyjnych całe rzeszoto, maszyna praktycznie nie przenosi drgań na konstrukcję i podłoże na którym jest posadowiona.
  2. Energooszczędność –brak konieczności wzbudzania drgań całego urządzenia (rzeszota), a tylko samego pokładu sitowego, pozwala na stosowanie niewielkich wibratorów o małym poborze energii.
  3. Samoczyszczenie – jako jedne z niewielu tego typu maszyn dostępnych na rynku, przesiewacze wibracyjne typu VPI doskonale nadają się do przesiewania materiałów zarówno suchych, jak i lekko wilgotnych (do 5% wilgotności). Dzięki swojej budowie oraz specjalnie dopasowanemu trybowi pracy zapewniają efektywne sianie nawet przy materiałach mających silne tendencje do zbrylania się, zarastania, zaklejania i blokowania sit.