Wibracyjny Wóz Załadowczy jest maszyną której zastosowanie jest optymalnym rozwiązaniem do podawania wsadu do pieców metalurgicznych.

Wozy Załadowcze marki OVIBRA, to maszyny znajdujące zastosowanie w hutach i odlewniach metali. Wóz załadowczy porusza się pomiędzy strefą załadunku, gdzie do zbiornika wozu ładowany jest zestaw wsadowy, a następnie podjeżdża do pieca i rynna wibracyjna wozu w sposób kontrolowany podaje wsad do otworu pieca. Wozy załadowcze marki OVIBRA oferują szereg innowacyjnych rozwiązań, są niezawodne, łatwe w obsłudze i zawsze dostosowane do indywidualnych warunków klienta.

Wóz załadowczy może być wyposażony w stałą lub ruchomą osłonę strefy załadunku wsadu do pieca – ograniczając pylenie, ucieczkę gazów i promieniowanie cieplne do otoczenia. Prosta, ale solidna konstrukcja utrzymuje koszty na konkurencyjnym poziomie i zapewnia wysoką niezawodność – solidna, ciężka rama stanowi podstawę rynny wibracyjnej i stałych burt zbiornika załadowczego, które mogą być wyposażone w wykładziny trudnościeralne oraz tłumiące hałas. Wozy załadowcze mogą być wyposażone w układ jezdny oparty o koła jezdne lub o układ szynowy.